Több mint 20 év tapasztalat a legkondicionáló iparban. 

A Windex Klíma Kft. csapata 2000 óta foglalkozik klímaberendezésekkel, szellőző- és hűtő-fűtő rendszerekkel a nyugati országrészben (Hévíz, Keszthely, Zalaegerszeg és vonzáskörzetében). Bizalommal fordulhat hozzánk.

NAPELEM RENDSZER kulcsrakész telepítése

A napelemes rendszert arra tervezték, hogy mind a háztartások felhasználásait, mind az ipari igényeket illetően hasznosítsa azt a leginkább hozzáférhető megújuló energiaforrást, ami gyakorlatilag végtelen mennyiségben áll a rendelkezésünkre. Ez az energia nem más, mint a napenergia.

MIÉRT A NAPENERGIA?

  • Napjainkban a napenergia az egyik leginkább hozzáférhető és felhasználható megújuló energia.
  • Környezetvédelmi szempontok és a takarékos energiafelhasználás miatt rendkívül fontos, hogy kiaknázzuk a megújuló energiaforrásokban, így a napenergiában rejlő lehetőségeket. A szinte bárhol elérhető napenergiának köszönhetően előállíthatjuk a háztartásunk és a munkahelyünk fenntartásához szükséges áramot.
  • Használatával semmilyen jól megszokott kényelmi eszközről nem kell lemondanunk. Ugyanúgy használhatjuk tovább a televíziót, feltölthetjük az okostelefonokat, működhet a WIFI, a mosógép, a szárítógép, a hűtő, de napelemmel a fűtés és a melegvíz előállítása is megoldható.
  • Ahhoz, hogy ki tudjuk választani az igényeknek tökéletesnek megfelelő napelemes rendszert, körültekintőnek kell lenni. A napelem rendszer kezdetben jelentős anyagi ráfordítást igényel – ami aztán évek alatt 100%-ban megtérül – éppen ezért fontos, hogy már elsőre a legjobb rendszer mellett döntsünk.

windexklima napelem palyazat telepites 1
windexklima napelem palyazat telepites 2
windexklima napelem palyazat telepites 3
windexklima napelem palyazat telepites 4
windexklima napelem palyazat telepites 5
windexklima napelem palyazat telepites 6
windexklima napelem palyazat telepites 7

 HOGYAN TOVÁBB - NAPELEM TELEPÍTÉS LÉPÉSEI

KÉRJEN INGYENES HELYSZÍNI FELMÉRÉST

 

NAPELEM RENDSZER MŰKÖDÉSE:

A napból érkező fényt a külön-külön álló napelemek gyűjtik össze, majd az energia egyenáram formájában vezetéken keresztül az inverterbe érkezik, ami átalakítja a háztartásokban is felhasználható váltóárammá. Az inverterből az elektromos hálózatra kötjük a rendszert, hogy a pluszban termelt áramot feltöltsük a rendszerbe, hogy este és télen, vagy rosszabb időjárási körülmények között, az elektromos hálózatról kapjuk a megfelelő mennyiségű elektromos áramot.

Maga a napelemes rendszer a fényt, azaz a napenergiát alakítja át villamos energiává. Ennek a folyamatnak megvannak a lépései:

  1. A napfény aktiválja a paneleket
    A napelemrendszer a nap energiáját hasznosítja, a háztetőn vagy garázstetőn elhelyezett és tömbbe/táblákba kötött napelem paneleket a Napból érkező fénysugarak aktiválják. A folyamatban nem elhanyagolható szerep jut a panelek anyagának, azok töltésének.
  2. Létrejön az egyenáram
    A félvezető szilícium panelekben a negatív és a pozitív töltések semlegesítik egymást, ugyanakkor a Napból érkező fény, illetve a bennük található fotonok hatására feszültség, elektromos mező jön létre közöttük. Ez az úgynevezett fényelnyelés jelensége, amitől a panelben lévő elektronok gerjesztett állapotba kerülnek.
    Ekkor jön a töltésszétválasztás jelensége, amikor a napfény által gerjesztett elektronok p-n átmenete (pozitív-negatív) állandó elektromos teret hoz létre: ez szétválasztja egymástól a pozitív és negatív töltésű részecskéket, amik így mozogni kezdenek.
    A pozitív töltésben keletkezett lyukak a negatív töltések felé indulnak el, míg a negatív töltésben létrejövő laza, szabad elektronok a pozitív töltés felé kezdenek el mozogni. Ezt a jelenséget nevezzük elektromos térnek, vagyis elektromos áramnak. Ezt a mindig mozgásban levő feszültséget a megfelelő kontaktusok segítségével egy külső áramkörbe vezetik, ezt hívjuk töltésvezetésnek. A végeredmény pedig a napelem panelek által létrehozott egyenáram.
  3. Egyenáramból váltóáram
    A napelemcellák által előállított egyenáram felhasználásához szükség van egy 230 V-os feszültségű és mintegy 50 Hz frekvenciájú váltóáramra. Minden elektromos berendezésünk ezzel az úgynevezett váltóárammal működik, amit egy inverter rendszerbe iktatásával érhetünk el.
    Ez az a berendezés, ami különböző szenzorok segítségével monitorozza a telepítés helyszínén lévő elektromos hálózatban mindenkor megtalálható egyenáramot, majd ehhez mérten alakítja át az egyenáramot váltóárammá.
    A napelemes rendszered segítségével megtermelt váltóáramot nemcsak az otthonodban használhatod fel, hanem egy hálózatra visszatápláló inverter segítségével akár a közműhálózatnak, vagyis az áramszolgáltatódnak is eladhatod.

A napelemes rendszer és hatásfoka

Ez egy százalékos arány, ami azt mutatja meg az adott napelem milyen hatékonysággal tudja elektromos energiává alakítani a napfényt.
A tapasztalataink azt mutatják, hogy akkor lehet igazán kiaknázni a napelemes rendszeredben rejlő lehetőségeket, ha a tető déli tájolású, a dőlésszöge 35 fokos és nincs a közelben semmilyen árnyékoló tényező. Természetesen ez az az együttállás, ami a legritkább esetben szokott megvalósulni.
A napelemes rendszereknél nem feltétlenül érvényesül a nagyobb mindig jobb elve. Egyszerűen azért, mert a napelemrendszer működését és hatásfokát számtalan rajtuk kívül álló tényező befolyásolja.
Például:

  • a tető dőlésszöge,
  • a napelemek dőlésszöge,
  • a tető tájolása,
  • az éghajlat,
  • az aktuális időjárás,
  • a különböző árnyokoló tényezők (például kémény, fa, szomszéd ház, villanyoszlop stb.).

A hagyományos napelemes rendszerek esetében már egyetlen árnyékra vetődött napelem negatívan befolyásolja a többi modul működését, mert azok is csak annyira működnek, mint a „leggyengébb” láncszem. Szerencsére a mai modernebb, az úgynevezett smart rendszerek már képesek arra, hogy optimalizálják a teljesítményt és ahogy tudják, enyhítsék ezeket a negatív hatásokat.

Napelem telepítés / megvalósítás lépései

  1. AJÁNLATKÉRÉS
  2. IGÉNYFELMÉRÉS, indikatív ajánlat
  3. HELYSZÍNI FELMÉRÉS
    (Minden helyszín egyedi, így csak a helyszíni felmérést követően tudunk végleges árajánlatot küldeni)
  4. VÉGLEGES AJÁNLAT
  5. SZERZŐDÉSKÖTÉS
  6. ENGEDÉLYEZTETÉS
    (Az engedélyeztetés körülbelül 3 hónapot vesz igényben. Ezt ügyfeleink számára mi intézzük)
  7. KIVITELEZÉS, BEÜZEMELÉS
    Egy átlagos családi ház esetén a kivitelezés 2 napot vesz igénybe.

Kérjen egy ingyenes helyszíni felmérést

Bármiféle kötelezettség nélkül.